„Prienų“ krepšininkai turėjo pripažinti Rusijos komandos pranašumą

IMGP6884Rugsėjo 20 d. „Prienų“ krepšininkų varžovais  tarptautiniame „One Team Cup 2014“ krepšinio turnyre buvo Volgogrado „Krasny Oktiabr“ komanda.

Pirmąją turnyro dieną „Prienai“ 78:72 įveikė „Cmoki-Minsk“ komandą, o Volgogrado krepšininkai dramatiškoje kovoje pralaimėjo Južnyj „Chimik“ komandai (70:73).
„Prienų“ komandai rungtynėse su „Krasny Oktiabr“ negalėjo padėti Giedrius Staniulis (kelio trauma).

Tris kėlinius aikštelėje vyko bekompromisinė kova. Deja, ketvirtajame kėlinyje prieniškiai pradėjo dažniau klysti, o varžovai sėkmingai išnaudojo jų klaidas ir iškovojo pirmąją pergalę turnyre (73:85).

Rungtynės prasidėjo taikliu Šarūno Vingelio dvitaškiu (2:0). Volgogrado krepšininkai į tai atsakė spurtu 7:0 (2:7). „Prienų“ komanda po Vidmanto Stragauskio ir Dominyko Milkos metimų sumažino skirtumą iki vieno taško (6:7).

Deja, varžovai vėl galingai spurtavo 9:2 ir įgijo 8 taškų persvarą (8:16). Aikštelės šeimininkai po D. Milkos dvitaškio ir Arno Labucko tritaškio sumažino atsilikimą iki trijų taškų (13:16), o po taiklių pastarojo baudos metimų komandas skyrė tik vienas taškas (15:16). Vis tik, „Krasny Oktiabr“ krepšininkai laimėjo minutės atkarpą 5:0 ir pirmąjį kėlinį 6 taškų skirtumu (15:21).

Antrojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkų situacija dar pablogėjo. Varžovai padidino savo persvarą iki 11 taškų (19:30). Ir tik tada prasidėjo „Prienų“ komandos atsigavimas, kurį vainikavo spurtas 13:2 ir rezultatas tapo lygus (32:32).
Rungtynių pabaigoje sėkmės svarstyklės pasiūbavo (32:36,37:36), bet po dviejų kėlinių vis dar liko vieno taško deficitas (37:38).

Trečiojo kėlinio pradžioje po V. Stragauskio tritaškio rezultatas vėl tapo lygus (40:40). Deja, perimti iniciatyvos eilinį kartą nepavyko. Volgogrado krepšininkai po dviejų sėkmingų atakų įgijo 5 taškų pranašumą (40:45). Ilgą laiką 2-5 taškų skirtumas karaliavo aikštelėje. Likus iki kėlinio pabaigos 3,5 min. „Krasny Oktiabr“ krepšininkai sugebėjo įgyti 6 taškų persvarą (51:57). Bet ir šį kartą aikštelės šeimininkai išnaudojo savo  šansą – paskutinę kėlinio sekundę A. Labuckas pataikė fantastišką tritaškį ir po trijų kėlinių paliko varžovams tik vieno taško persvarą (60:61).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pasikartojo trečiojo kėlinio scenarijus – Paulius Ivanauskas  tritaškiu išlygino rezultatą (63:63), bet ir vėl buvo leista varžovams įsismaginti. Volgogrado krepšininkai išnaudojo aikštelės šeimininkų klaidas ir 10 taškų pranašumą (64:74). „Prienų“ komandos strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę. Laikinai situacija pasikeitė į gera, ir po Ovidijaus Varanausko dviejų taiklių metimų komandas skyrė 6 taškai (71:78). Deja, bet paskutines 3 rungtynių minutes sėkmingiau sužaidė „Krasny Oktiabr“ krepšininkai, kurie ir laimėjo susitikimą 12 taškų skirtumu (73:85).

„Prienų“ komandoje 19 taškų pelnė Arnas Labuckas, 15  – Dominykas Milka, po 12 – Ovidijus Varanauskas ir Šarūnas Vingelis.
„Krasny Oktiabr“ komandoje išsiskyrė D. J. Kennedy, kuris pelnė 28 taškus.